Ekonomi

Ticaret Bakanlığı’ndan çimento fiyatlarına ilişkin açıklama

Ticaret Bakanlığı, çimento fiyat artışları ve klinkerin yurt içi arzında son dönemde yaşanan sıkıntılara ilişkin açıklama yaptı. Buna göre gecikmeksizin gerekli tedbirler alınacaktır.

Ticaret Bakanlığı konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Ekonomimizde değerli bir yüke sahip olan ve birçok şubemizi ve vatandaşlarımızın refahını doğrudan ve dolaylı olarak ilgilendiren inşaat sektöründeki gelişmeler Bakanlığımızca yakından takip edilmekte ve Dış ticaret açısından da izleniyor.Öncelikle iç talebi karşılamak üzere klinker ihracatının yakından takip edilmesi ve gerekli tedbirlerin alınabilmesini sağlamak amacıyla Çimento ve Bu eserler 4 Eylül 2021 tarihinde İhraç Edilecek Mallar Listesi’ne eklendi. zamanında.

Son dönemde bu işlerin yurt içi temininde zulüm olduğuna dair Bakanlığımıza yoğun ihbarlar gelmesi ve söz konusu işlerin yurt içi satış fiyatlarında özellikle son 1-2 ayda Bakanlığımızca gözlemlenen artışlar nedeniyle Bu işlerin gecikmeksizin fiyat artışlarının önüne geçilmesi ve yurtiçi arzın rahatlatılması için gerekli tedbirler bakanlığımızca alınacaktır. . Bu tedbirlerin piyasada yaratacağı bakanlığımızca beklenen olumlu etkilerin istenilen düzeyde olmaması durumunda tedbirlere ek olarak ilave tedbirlerden kaçınılmayacağı ilgili taraflara bildirilmesinde yarar vardır. alındı.” (HABER MERKEZİ)

haber-sincan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu