Haber

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür Ücretsiz Yemek Hazırlayanları Yerinde Ziyaret Ederek Denetledi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Milli Eğitim Bakanı Prof. soruşturmalar. Karşıyaka Aysel Baysak Anaokulunu ziyaret eden Yentür’e, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mevlane Akdeniz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu eşlik etti.

6 Şubat 2023 tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı, başta okul öncesi eğitime devam eden çocuklar olmak üzere 5 milyon öğrenciye kademeli olarak ücretsiz yemek sağlamak için tüm Türkiye’de çalıştı.

Bu kapsamda İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü de ücretsiz yemek uygulamasına yönelik çalışmalarını tamamladı. Yapılan planlamalarla İzmir’de 1166 okulda 79 bin 355 öğrenci bu hizmetten yararlanabilecek.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Karşıyaka Aysel Baysak Anaokulu yönetici ve öğretmenleri uygulama hakkında görüş alışverişinde bulundu. Murat Mücahit Yentür, okulun yemekhanesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Yentür; Uygun imkanlar çerçevesinde okul yönetimi ve öğretmenlerin de desteği ile İzmir’de uygulanması planlanan sayının artacağına inandıklarını söyledi. Özellikle erken çocukluk ve gelişim dönemlerinde çocukların sağlıklı beslenmesinin ve ömür boyu sağlıklı beslenme alışkanlığının değerine değinen Yentür, insanın hayatının özetinin çocukluk olduğunu vurguladı. Yentür, çocukluk döneminde kazanılan öğrenme ve beslenme gibi alışkanlıkların onlara uzun süre yol göstereceğinin altını çizdi.

Milli Eğitim Bakanlığı olarak ülkemizde 5 milyon, İzmir’de ise yaklaşık 80 bin öğrenciyi ücretsiz yemekle buluşturacağının altını çizen Yentür, hijyen kurallarına uygun planlamaların yapıldığını ve İzmir’in Bedava Yemek için hazır olduğunu sözlerine ekledi. Pratik.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu