Haber

‘Omuz Omuza’ kampanyasında 845,7 milyon liralık yardım toplandı

– ‘Omuz Omuza’ kampanyasında 845,7 milyon liralık yardım toplandı

İSTANBUL – Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerden zarar gören vatandaşlar için futbol camiasının düzenlediği “Omuz Omuza” güçlendirme kampanyasında ilk gün 845,7 milyon liralık yardım toplandı.

gençlik ve Spor Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerde zarar gören vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla düzenlenen “Omuz Omuza” adlı yardım ve dayanışma kampanyası Dışişleri Bakanlığı, Türk Futbolu işbirliğiyle başladı. Federasyon (TFF), Üstün Lig Kulüpler Birliği Vakfı ve beIN Medya Kümesi. Çok fazla spor Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Kulüpler Birliği Vakfı ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Işık Çebi, Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve diğer tüm kampanya mensupları katıldı. Magnificent League kulüp liderleri katıldı. Kampanyaya Türk futbolunun önde gelen isimlerinin yanı sıra dünyaca ünlü futbolcu ve isimler de destek verdi.

Kampanyanın ilk gününde toplam 845,7 milyon lira nakdi yardım toplandı. İlk aşamada 15 Haziran’a kadar devam edecek olan organizasyonun sonrasında da planlandığı belirtildi.

kas-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu