Haber

Bakan Yerlikaya açıkladı: Uluslararası oto kaçakçılarına yönelik ‘Fren’ Operasyonunda 12 gözaltı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, uluslararası oto kaçakçılarına yönelik düzenlenen ‘Fren’ operasyonunda aralarında yabancı uyruklu kişilerin de bulunduğu 12 zanlının yakalandığını ve operasyonun devam ettiğini bildirdi.

Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Mücadele Başkanlığı, ithal edilmek üzere yurda getirilen araçları 3. şahısların kullanımına bırakan, söz konusu araçları parçalayarak yurt içinde satan, kanuna aykırı olarak kayıt altına alınarak firar eden şebekeyi tespit etti. vergiler. Tespitler çerçevesinde yurt dışından Türkiye’ye araç getiren yabancı uyruklu kuryelerin de olduğu belirlendi. Konya merkezli Edirne, Kocaeli, İstanbul, Tekirdağ, Eskişehir, Samsun’da gerçekleştirilen ‘Ateş’ adlı eş zamanlı operasyonda yaklaşık bir buçuk yıllık teknik ve fiziki takibin ardından 12 zanlı yakalanarak gözaltına alındı. Hatay, Ankara ve Antalya. Şebekede kalan 29’u Türk, 7’si yabancı uyruklu firarileri yakalama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

4 yılda getirdikleri 115 araçtan 240 milyon lira haksız menfaat elde ettiler.

Söz konusu kabahatler kümesinin 2018-2022 ortasında turistik kolaylıklar kapsamında toplam piyasa değeri 240 milyon TL olan 115 aracı Türkiye’ye getirdiği bildirildi. Bugüne kadar 15 çekici, 5 otomobil, 15 treyler ile değişim sürecinde kullanılan çok sayıda ruhsat, pay ve şasi plakasına el konulduğu bildirildi.

Bakan Yerlikaya’dan tebrik

Operasyona ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Uluslararası otomobil kaçakçılarına yönelik ‘Fren’ operasyonu. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Kaçakçılık ve Organize Hatalarla Mücadele. yakalandı. Operasyon devam ediyor. Kahraman polislerimiz Allah yardımcınız olsun ayağınıza taş gelmesin.”

habermarmaraereglisi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu